Concorde - NC 2.0 PRHT

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 12 pro 2021, 20:57

čau pánové, tak po 3 měsících hledání jsem si domů dovezl svoje první plnotučné kabrio.
10 let jsem si hýčkal Vette C6 Grand Sport (to byla "jen" targa"), ale z rodinných důvodů musela do světa, padla na mne pak chmura a to se zlepšilo až teď.

Svoje NC jsem našel až v Chebu - což mi připomíná napsat, že jsem z Liberce.

Auto jsem zakrátko viděl na zvedáku, dost jsem se bál že bude zrezlé ale kupodivu předchozí majitel udělal komplet nástřik zespodu, my navázali: drobný dekarbon od TEC 2000, vyměnili jsme olej, filtr, převodovku, diff - hodně mi pomohlo čtení tady na fóru, za což děkuju. Třeba že NC nemá kabinový filtr mě překvapilo :-)
Já jsem samozřejmě hodinu pod aute pobíhal s akuvrtačkou s kartáčem a pak následně s Bitumenem ve spreji, abych vyladil olezlé části podvozku, což můj mechanik nenávidí, protože mu v dílně smrdím ... a vosk do dutin nechám asi až bude teplo, aby dobře navzlínal. Přes zimu asi stejně jezdit nebudu, i Vette stála v hangáru a na sníh a sůl nesměla.

Předchozí majitel - snad není odsud, ale nebyl jen pečlivý, ale i trouba. Už při zkušební jízdě něco bouchalo od levého předního kola, odhadl jsem to na totál vyklepané tyčky stabilizátoru. Jaké překvapení pak bylo, když jsme objevili levý přední třmen naprosto volný, bez šroubů. Asi to je nová úroveň plovoucího třmenu, alá :P Cheb

nechal jsem u Volantechu pošít nově volant, našel si novou řadičku (tu kovovou mám rád, ale stejně jako v Abarthovi kdysi, v zimě strašně studí ... pak jsem se ulakotil a koupil nové rádio s navigací, středy kol - byly tam nějaké pochybné Mazda Speed - nemyslím značkou, ale provedením ;)

no na úvod to stačí, dám pár fotek a ozvu se brzy. Chudák teď stojí a čeká na hezčí počasí - nejlépe na březen

no a něco o mě - 48 let, lítám v letadle, jezdím na Harykovi, hraju WOT a jsem uchyl na čistotu auta, i v autě, na technickou dokonalost, pečlivý servis a ... zbytek časem :)
Přílohy
12.jpg
11.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
6.jpg
7.jpg
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Cores » 14 pro 2021, 09:20

Čau vítej.
Koukám,že má tu správnou barvu interiéru. Na čištění používám https://www.ahifi.cz/sada-autokosmetiky ... juice.html
Testoval jsem i jiný, ale po dodo je povrch neklouzavej a nelesklej.
Na plasty kluci z mazdaklanu doporučujou
https://www.ahifi.cz/poorboys-natural-l ... escription Ten nemám vyzkoušenej,ale chystám se na něj..

Ať ti slouží a určitě se někde potkáme..
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 14 pro 2021, 09:33

no já jsem chtěl jiný interier než černý, dvoulitr a asi pevnou střechu (se stanem je víc starostí i když je to větší klasika). Pak ne černé nebo bílé auto, A samozřejmě NC, protože se mi prostě líbí :-)
No a všechno se mi splnilo ....

chlapi - měly NC v nějaké verzi červené brzdiče nebo je to samodomo ?
A mám tam žluté Bilsteiny (to jsou asi všechny, já vím) a nižší pružiny. Co jsem tak tak přejel v Liberci s Corvettou, tak s Miatou nemám šanci a brousím spodek. Děsný :-) , nepraktický ale snížené auto vypadá dobře a ... tak to asi nechám.

i kola mají správné ET - jsou zároveň s blatníky, to mám moc rád ...

jo a kouřová zadní světla taky nebude standard - ale že by tam byla folie, jsem nenašel ...

edit: co se týče kosmetiky, nevíš s kým mluvíš. Půlka mé garáže jsou pičifuky na auto a motorku a ... no však to znáte. Vyleštěné auto prostě líp jede 8-)
ale kouknu na to, dík
Přílohy
IMG_1380.jpg
IMG_1378.jpg
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Kojot » 14 pro 2021, 10:02

Já na ni byl mrknout den před tebou. A trochu jsi mi ji z Chebu "ukradl" před nosem, ale odradil mě ten tvrdý podvozek, brzdiče z RX8 a 18" kola.. proto jsem tam jel znovu ve středu, ale to už byla u tebe :) Na mě moc tvrdý a jsem rád, že mam serii bez uprav. Pro moje záda lepší řešení. Užij to..někdy někde.
MX5, 2.0(118kw), 5tikvalt, 2007, plátno..
Uživatelský avatar
Kojot
 
Příspěvky: 68
Registrován: 19 lis 2013, 23:18

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 14 pro 2021, 10:06

jsou to 17", taky jsem se původně lekl ...
takže třmeny z RX-8 ? to se mi asi líbí :)

tak pardon, ale vlastně jsi rád, takže všechno dobrý
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 09 led 2022, 14:57

pánové, budu potřebovat poradit trochu
jak psal jeden člen fóra, moje auto asi má třmeny z RX-8. google to potvrdil, mám je tam (asi)

koukal jsem na třmeny "normální" patřící k MX-5 a jsou jiné. můj dotaz je - budou tedy jiné i destičky ?
a druhý dotaz - pravděpodobně budou i zadky z RX-8 - může mi to někdo prosím potvrdit ?

kotouče si změřím, ale destičky tedy pak budu shánět na RX-8. Trochu jsem rád - že mám kus slavného Wankela na autě, ale je to trochu komplikace do začátků :-)

přikládám fotky brzdičů i destiček ...

díky moc

jinak v LIberci je namrzlo a sníh, takže Miata odpočívá pod střechou ...
Přílohy
destička zadní.jpg
zadní destička
desky přední.jpg
přední destička
brzdy zadní.jpg
zadní třmen
brzdy přední 1.jpg
přední třmen
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Cores » 09 led 2022, 15:42

Zadek je nejspíš série, dělal jsem je na jaře tak si je trochu vybavuju, ale vepředu tyhle nápisy nemám...
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 09 led 2022, 15:51

no to je radost. naštěstí na destičkách je pár čísel, tak snad to z toho vydedukuju :) jde jen o poprvé, pak už budu vědět

jinak jsem kecal, kola nemají správné ET, našel jsem tam 2cm podložky se štefty. Což jsem rád, protože bych je tam stejně musel dávat. (jako na JEEPA :) )

vzhledem ke stejné kvalitě a odstínu červené na třmenech předních a zadních bych pak tipoval že RX8 měla zadky z MX.5. Protože to nevypadá jaké domalované - vzadu.

díky
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Robo96 » 10 led 2022, 10:24

vzadu mas origo NCckove v predu su RX-8. su len opraskovane rovnakou farbou. je logicke, ze ked uz to bolo rozobrate, tak dotycny spravil repas na vsetkych strmenoch.
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Concorde - NC 2.0 PRHT

Příspěvekod Concorde » 10 led 2022, 13:05

děkuju moc, tak už jsem klidný.

předpokládám, že kotouče už budou normál NC. On podvozek RX-8 vycházel z NC, tak snad nevymýšleli moc navíc :)
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků