NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod KubaK » 11 kvě 2022, 21:34

Tak za sebou máme letošní první klubový sraz! Letos májový...
Nejsme sice v zemi, kde poručíš větru dešti (to je třeba jet více na východ..), ale výlet to byl skvělý!!
Dokonce s náma jeli i oba naši "senioři" - taťka na srazu oslavil 68. narozeniny, mamka je stejný ročník, jen o měsíc později...
Ve dvou Miatách tři generace - holt, láska k "jinba ittai nahoře bez" kvete v každém věku!!!
Přílohy
MiataSraz_2022-05_43.jpeg
kuk, taťko:-))
MiataSraz_2022-05_10.jpeg
v Nových Hradech.. že by hrad?? ...
MiataSraz_2022-05_09.jpeg
... a kousek od něj útulná kavárnička.
MiataSraz_2022-05_42.jpeg
Ještě si střihneme reklamu na Perličku...
MiataSraz_2022-05_47.jpeg
Krasný Hardegg - hned u Dyje, na rakouské straně, kousek od Znojma..
MiataSraz_2022-05_00.jpeg
No a za nějakých osm let tam budou samé sedmičky:-))) snad kromě teploty..
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod KubaK » 11 kvě 2022, 22:28

Vzhledem k místu konání klubového srazu (v Novohradských horách) jsem si říkal, že by nebylo špatné dojet na místo přes Rakousko.
Skvělá volba!! Hned z Mikulova jsme se vydali mimo hlavní tahy, tempo na pohodu, měli jsme na dojetí de facto celý den.
Potkali jsme minimum aut i přes to, že byl pátek odpoledne.
Cesta po silničkách Xté třídy mezi loukami, poli, lesy, nahoru, dolů, přehledné zatáčky..
Bylo sice střídavě deštivo, ale prázdné silničky pryč od civilizace, vždy široké a s hrubším povrchem dovolily i za mokra projíždět mnohé zatáčky pod plynem..
Takové nerušené to bylo, skoro až intimní - v podstatě sami v rakouské přírodě! Tohle v Česku, Polsku a na Slovensku neznám.
Na sraze celkem 30 Miatek všech generací, fajn se zase po zimě sejít! Krásně se jezdilo podél Vltavy (z Rožmberku do Krumlova) spousta vodáků - mohli se umávat pádlama, my zase utroubit:-))
Pro velký úspěch jsme trasu domů volili opět přes Rakousko:-)) No, dobre bolo...


https://en.mapy.cz/s/rejorukatu
Přílohy
MiataSraz_Novohradky2022.png
MiataSraz_2022-05_24.jpeg
MiataSraz_2022-05_29.jpeg
MiataSraz_2022-05_30.jpeg
MiataSraz_2022-05_36.jpeg
MiataSraz_2022-05_39.jpeg
MiataSraz_2022-05_52.jpeg
ShootingBrake.jpeg
Jako že Miata nemůže být shooting brake?? Tsss, může!!
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod RTjohny » 12 kvě 2022, 21:49

Wow, to me privadi na docela zajimavou myslenku. Kdyz jezdim Praha - FM, tak to moc rad beru severni trasou pres Jeseniky. Ale takovato jizni trasa by treba taky mohla davat smysl, napriklad cestou na Slovensko do Ziliny.
Jak to tam v tom Rakousku vypadalo? Prece jen, jeste to nejsou Alpy, tak jsem to v tomto pohranici zatim nestudoval...
RTjohny
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod KubaK » 15 kvě 2022, 21:09

RTjohny píše:Wow, to me privadi na docela zajimavou myslenku. Kdyz jezdim Praha - FM, tak to moc rad beru severni trasou pres Jeseniky. Ale takovato jizni trasa by treba taky mohla davat smysl, napriklad cestou na Slovensko do Ziliny.
Jak to tam v tom Rakousku vypadalo? Prece jen, jeste to nejsou Alpy, tak jsem to v tomto pohranici zatim nestudoval...

Jojo, přes Jeseníky je to moc fajn! Pokud nejedeš služebním autem, ale s větrem ve vlasech, krásná je 44ka přes Červenohorské sedlo a pak pochopitelně příjemně "točivá" 11ka.. Ale to určitě znáš..
Já byl v Rakouském příhraničí Miatou podruhé a opět to nezklamalo. Pokud si v navigaci navolíš trasu mimo hlavní tahy, pojedeš od vesničky k vesničce mezi poli, lukami, lesíky, sem tam rybníček.. Silničky vesměs široké, bez děr, s hrubším asfaltem, točivé.. S minimem aut máš pocit, že jsi někde na konci světa..
Úsek "Gmünd-Nagelberg-Brand-Gopprechts-Litschau-Reitzenschlag-Leopoldsdorf-Reinberg-Dobersberg-Kautzen", to jsem dojetím skoro plakal:-DDD
Alpy to pochopitelně nejsou, ale řidičsky v Miatě moc příjemné!! Minimálně pro mě a taťku:-)))
Jo a taky ještě - nevím proč, ale tráva tam byla zelenější než u nás, a není to foťákem v mobilu:-DDD
Přílohy
MiataSraz_2022-05_38.jpeg
MiataSraz_2022-05_40.jpeg
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod KubaK » 19 čer 2022, 21:11

Taťka (rozuměj - já) dostal od dítek neplánovaně na pozdní odpoledne a večer "opušťák" a protože bylo zapotřebí ukojit lačné touhy po "rozjímačce" s nebem nad hlavou, byl spontánní plán na večer jasný..
Z garáže přesně v 18:00 a rovnou na benzinku bo (rozuměj - protože) bylo nutné dopřát Sendíkovi prémiové (jak taky jinak!!) šťávy a pro šoféra trochu té cestovní kofeinové chemie..
Cíl (koho by to překvapilo) - Sedlo!
Přílohy
2022-06-18_05.jpeg
... téměř už obligátní fotozastávka ...
2022-06-18_07.jpeg
... v Petrově nad Desnou ...
2022-06-18_11.jpeg
... já vím, že to není art, ...
2022-06-18_12.jpeg
... ale už řádná úchylka ...
2022-06-18_13.jpeg
... to je to místo, ...
2022-06-18_17.jpeg
... kde se pěkně loučí s uplynulým dnem ...
2022-06-18_20.jpeg
... jeden by zůstal sedět, nasával jesenický vzdoušek a klidně i "zabral" ...
2022-06-18_26.jpeg
... s širokým úsměvem to vždycky j(e)de líp ...
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod Concorde » 19 čer 2022, 21:59

no přesně tohle Sendo (akorát 4SA...) je teď na sautu a já váhám ... je tam ale za kotel, to mě asi rozmyslí nejvíc :lol:

jinak taky miluju večerní projížďky, kdy mi to nepálí lebku nebo se nepotím v kšiltovce ...

a já dostávám volno málokdy, takže vozím juniora s sebou. Naučil se říkat sporťák a zní to od něj skoro jako Poršák, takže jsem spokojený :D
Přílohy
václav.jpg
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod KubaK » 19 čer 2022, 22:14

Tentokrát jsem volil variaci à la koště..
11ku mám rád - pár pěkně točivých mezí Horním Benešovem a Rýmařovem, točivé v lesích před Skřítkem a Sobotínem, pak poklidně 44kou z Rapotína až do Kout pod Sedlo..
No a před devátou večerní jsme měli červenohorské serpentiny jenom pro sebe, zcela "nasoukromo":-))
Tímto se omlouvám zdejší fauně za narušení přednočního klidu, ale stádečko těch stošedesáti vraníků zkrátka potřebovalo provětrat!!
A jak trefně říká můj kamarád - bylo zapotřebí popálit karbónek..
Kolem půl desáté jsme se vydali druhou stranou ze Sedla dolů do Horního Domašova, kde jsme uhnuli ostře doprava směr Vidly..
V černočerné tmě a za tónů nehlučícího balkánského etnohousu jsme si to hustými lesy až do Karlovi Studánky bublali ne víc než padesátkou..
Žádný spěch a hlavně nerušit spící zvířátka..
Souznit s okolní přírodou, nasávat vůni lesa, poslouchat ty, co v lese v noci nespí.. být toho všeho pasivně-aktivní součástí.. úžasný průplach mozgu, přátelé!!
V Malé Morávce doleva směr Bruntál a pak zase napojit na 11ku..
V Bruntále kolem 22:30 bodla zastávka na nonstop MOLce na dva "horké psy" z místního Čerstvého Koutku" jakožto náhražka plnohodnotné večeře.. Ale jak udělali dobře!!
No a v garáži přesně o půl noci s pocitem důstojně prožitých šesti hodin:-)))

Plán trasy: https://en.mapy.cz/s/locuboguza
Přílohy
2022-06-18_Sedlo.png
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod KubaK » 19 čer 2022, 22:39

Concorde píše:no přesně tohle Sendo (akorát 4SA...) je teď na sautu a já váhám ... je tam ale za kotel, to mě asi rozmyslí nejvíc :lol:
jinak taky miluju večerní projížďky, kdy mi to nepálí lebku nebo se nepotím v kšiltovce ...
a já dostávám volno málokdy, takže vozím juniora s sebou. Naučil se říkat sporťák a zní to od něj skoro jako Poršák, takže jsem spokojený :D

jojo, taky jsem ho na sAutu zaregistroval..
Je za ranec, a to ho ještě ze 485tis. zlevnil na 465tis. Má ho s nájezdem 47.5tis. km.
Si tak říkám, kolik bych já měl chtít za svého Sendíka, když mám teď najeto lehce přes 18tis. km..
Užíváš si i s juniorem, moc dobře!! Je třeba už od dětství vštěpovat lásku k "nahoře bez", kdy nutně nemusí jít jen o to líbezné pohlaví..
Miata je přece "Porsche pro chudé", takže ten Tvůj kluk moc dobře ví, co žvatlá..
Jenom ať si moc nehraje s čudlíkama a neotvírá Ti za jízdy střechu!!!!
Přílohy
2022-05-22_02.jpeg
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod Concorde » 19 čer 2022, 22:45

no neboj, nasedáme a už komanduje - střechu !!! , okna !!! taky ho nebaví jezdit jako v normálním autě :)
2007 NC 2.0 PRHT galaxy grey mica
Liberec
Uživatelský avatar
Concorde
 
Příspěvky: 64
Obrázky: 1
Registrován: 18 lis 2013, 22:43
Bydliště: Liberec

Re: NC-FL2 2.0 PRHT 2014 Sendo Titanium Flash

Příspěvekod KubaK » 25 čer 2022, 13:20

Concorde píše:no neboj, nasedáme a už komanduje - střechu !!! , okna !!! taky ho nebaví jezdit jako v normálním autě :)

Když jezdíš s malým i za hodně teplých dnů, máš okna dole? Ptám se kvůli větru - špuntíky do oušek používáte?
Že jsem si splnil sen, který jsem ani netušil, že mám, jsem pochopil, až když jsem si do ní sednul, otočil klíčkem a projel pár prvních zatáček...
Předtím: NC-FL 1.8 PRHT, 2010, nyní sedlaná mým taťkou..
Nyní: NC-FL2 2.0 PRHT, 2014, edice Sendo
KubaK
 
Příspěvky: 96
Registrován: 22 dub 2013, 18:42
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků