NB 10th Anniversary - metaljohn

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 26 čer 2017, 22:28

Děkuju :) No mě zastihnout ve Svitavách bude nadliskej úkol, auto mám spíš v Boleslavi, kde už se vyskytuju častějc. Ale zrovna za 14 dní budu jezdit v okolí SY :)

Jinak dneska jsem byl auto pořádně vyzkoušet na Ještědu, po výměně náplní jsem už mohl jet naplno a jsem z toho čím dál víc učarovanej, já to auto žeru :D Jak se to chová v zatáčce pod plným se samosvorem, to je prostě neskutečný. Měl jsem chvíli ve vlásence pocit, že už to moc rychlejc nejde, že jsem narazil na limit pneu...pak jsem dal plnej plyn, auto se stočilo krásně ještě víc a šlo to ještě rychlejc, z toho jsem si cvrkl blahem, zadokolku jsem měl 5 let, ale co umí špéra, to je prostě totál :lol: Limitem dost byly 6 let starý gumy, který mají navíc v názvu Efficiency (fuj).

Včera jsem objednal Advan AD08R, tak už netrpělive očekávám zásilku :D
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 11 črc 2017, 22:45

Dneska jsem měl konečně možnost se trochu víc vrtat v autě a (nejen) odstraňovat pozůstatky po majitelovi z Německa, kterej byl trošku kutil. Taky jsem vyčistil a naimpregnoval střechu, vyměnil víko konzole (starý už drželo jenom na kousku pantu) a vyměnil baterku - dal jsem Vartu Blue Dynamic typ B18.

Potřeboval bych se ale poradit. Oplachoval jsem auto a v kufru vlevo jsem našel trošku vody.
WP_20170711_16_11_02_Pro.jpg

Trochu jsem pátral a zjistil, odkud jde. Čím to může být, netěsnost nasazené střechy, nebo tam je pod oknem nějakej odtokovej kanálek a může být plnej?
WP_20170711_16_21_24_Pro.jpg


A pak pro změnu vpravo jsem našel zvláštní kabel - jelikož němec byl kutil, tak si nejsem jistej, jestli to je nějakej zlepšovák, nebo něco origo a nemám to rvát ven :)
WP_20170711_16_29_18_Pro.jpg
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod Cromoly » 12 črc 2017, 06:31

To bude kabel k CD changeru nebo necemu podobnymu
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod TeeJay » 12 črc 2017, 09:23

Tak nějak - já to v autě nemám a ty to nemáš zapojené, takže to můžeš v klidu vystopovat, kam to vede, a případně odstranit, váha navíc :lol:
S tou vodou nevím, pokud ti to neteče vrchem přes těsnění, tak pak je možnost snad jenom spodem přes dírky v "miskách" kufru (vlevo jedna, vpravo druhá, je v ní baterka - ty mají v sobě otvor. :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 12 črc 2017, 20:28

Já to tam možná nechám, už jsem po Helmutovi vyrval kabelů dost a tento vypadá, že s ním bude moc sraní, to radši shodím váhu jinak :D

V misce vlevo ta voda je trochu taky, protože steče práv z vrchu, jak je na první fotce. :)

Dneska jsem měl další den s autem, ráno pěkně přezout gumy na Yokohama Advan AD08R, konečně echt obutí :twisted: A pak jsem se jal vytáhnout sedačky a pořádně vyčistit interiér mokrým vysavačem, moc krásná voda z toho vylezla :D Než to uschlo, tak jsem odmontoval konzolu, odstranil dráty po dobastleným subwooferu, dal nový žárovky, no najednou byl večer :)) Ještě jsem stihl umejt kola a jet na super místo udělat fotky, parádní den 8-)
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod jarka » 12 črc 2017, 21:41

Teda ty si to užíváš :) , pěkně jí rozmazluješ. Jsem zvědavej co řekneš na obutí. Taky zvažuju něco lepšího (spíš NS-2R), ale bojím se že přijdu o hravost a pohazování zadkem na suchu. Kdyby jsi jel testovat o víkendu k nám tak se ozvi, můžeme dát zpicha.
23tis. km ... 12,4 l
jarka
 
Příspěvky: 213
Registrován: 29 říj 2015, 00:22

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 12 črc 2017, 23:23

Užívám, užívám! Jel jsem s tím poprvý delší trasu (200 km) a musím říct, že na silnicích první třídy jsem úplně cítil, jak tam to auto nepatří, jak chceme někam do zatáček :D

Já právě chtěl spíš grip, hravost mě láká na mokru, na suchu chci mít tu jistotu a "zakousnout se" :) Na Ještěd pojedu, ale možná spíš v týdnu, mám dovolenou, ale uvidíme.

Dnešní vyjížďka se vyvedla náramně, vzpomněl jsem si na fantastický místo, kde jsem fotil už svoje předminulý auto (minulý jsem bohužel nestihl = zapomněl), louka jak na plakát, to jsem musel vzít zrcadlovku prostě :)

DSC_4189 (1)m.jpg

DSC_4173 (1)m.jpg

DSC_4163 (1)m.jpg

DSC_4186 (1)um.jpg
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 13 črc 2017, 23:33

Trocha řádění na mé náramně oblíbené okresce - stoupání na Ještěd od Č. Dubu, Liberečtí určitě dobře znají :twisted: :D

https://youtu.be/rzPqMoqeMpc

Byla to vlastně moje první jízda s Mazdou na Ještědu, musím ještě trénovat :P Bohužel ještě na starých pseudogumách, ale i tak jsem byl překvapenej, co to auto na nich zvládne :)
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod froxic » 14 črc 2017, 07:21

Ta cesta je super, jak jsem byl v Jablonci a měl nějaký ten čas navíc, tak jsem tam prostě musel jet. Super projížďka, hlavně downhill, nicméně jsem chytl pár brzd a poměrně se to hemžilo cyklisty.

Tady je pro změnu něco od nás, jak jsem jel vyzkoušet novou geo:
https://www.youtube.com/watch?v=qvcXscL6D_k
MX-5 10AE #5610 | 1999 1.8 103 kW
Obrázek
Uživatelský avatar
froxic
 
Příspěvky: 325
Registrován: 25 srp 2016, 09:48
Bydliště: Ostrava

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 14 črc 2017, 10:40

To jsou dobrý vlásenky! :) Pěkně ti to zní, máš otevřený sání, nebo to dělá i výfuk?
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 55 návštevníků