Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Příspěvekod pajo106 » 26 říj 2011, 09:46

Taakze na popud Winieho, skusim predstavit svoju masinku a priebezne doplnat info co s nou stvaram....
po miate som tuzil niekolko rokov, napriek tomu ze som okrem nejakych oplov, peugeotov mal 5 hond (na kazdom aute cca 100.000km), nikdy nebola na to auto vhodna doba...na jar v r. 2009 nastal ten cas, auta na bezne jazdenie som mal, garaz tiez, prisli nejake peniaze naviac tak preco ne ... po niekolkych pozretych kuskoch co boli v tej dobe na predaj som sa rozhodol pre auto v dost zalostnom stave, asi tu najhorsiu z ponuky, hlavne kvoli pocitom, neviem cim to bolo ale tato mi vyvolavala pri jazde najvacsi usmev na tvari :) a co je dolezite, u tejto jedinej som si bol isty tym, ze nebola burana. v tom case som este netusil, co ma caka a ako tomu prepadnem, aj ked vzdy som si kazde auto nejak upravil, vacsinou podvozky, brzdy a hifi... jedine crv zostala a stale je v serii :)

v kratkosti stav pri kupe:
cervena farba, zadne lemy a konce prahov so zamaskovanymi dierami, zadne tlmice (monroe) uplne nefunkcne, na nejakych noname znizenych pruzinach, auto na plechacoch so zimnymi pneu federal :D vybava ziadna okrem el. okien, ani central, ani alarm ani klima nic... motor, prevodovka, riadenie ok, nove platnicky a kotuce... stav tacho cca 130.000km, dovezene z nemecka tusim v 2008, jeden majitel (-ka) na SK.

takze hned po kupe som ako prve objednal podvozok XYZ racing supersport, nastavitelna vyska a utlm, skontroloval ostatne podvozkove diely, nahodil kolesa AEZ s pneu eagle F1 co som mal v garazi po nejakom predch. civicu, namontoval repro, radio, motorceky na central + magicar, vymenil naplne, sviecky, filtre a leto odjazdil v tomto stave. Jo, este mi prehnil zadny tlmic, tak som zadny diel po neuspesnom pokuse o zavarenie vymenil za novy, nejaku lacnotu z polska. Dodnes je ok.

mal som aj prvy tukes, na jesen, na zimnych gumach, nezvladol som vo vyssej rychlosti seriu striedavych zakrut, v poslednej pravotocivej som nabehol na strk, nezvladol vykontrovat a lavym prednym blatnikom som urval dopravnu znacku na pravej krajnici a vletel do pola. v zasade okrem premacknuteho blatnika a prasknuteho naraznika sa nastastie nic ine nestalo.

Absolvoval som aj jedno poobedie na okruhu Slovakiaring, miatka zvladla jazdit 3x20 minut uplne nadoraz, v pohode som sa drzal 2 litrov inych znaciek :)

na jesen som sa zavrel do garaze, auto odstrojil, interier, strecha, vsetky plasty a chytil do ruky flexu :) z ilmotorsport som objednal nove zadne lemy a zopar dalsich drobnosti. hrdzave plechy som povyrezaval a dal povyvarat klampiarovi, nasledne som si urobil dokladnu ochranu vonkajsku aj vnutra. napr. som pootvaral bocne s spodne lemy na dverach, vsetko ocistil, osetril, znova pozahybal, natrel antikorozivnymi farbami, vystriekal rezistinom... skratka najlepsie ako som vedel... skoncil som niekedy v maji nasledujuceho roku... na aute som robil takmer kazdy den, celu zimu, do noci.. min. 4 hodinny denne...
cele sa to pokazilo v momente, ked som nevedel odolat pocasiu a chcel som uz stoj co stoj jazdit, no za toho boha som nevedel zohnat dobreho lakyrnika co by mi auto dokoncil skor ako za dalsi mesiac... navyse pomaly zacinali chybat finance, takze som sa rozhodol pre nudzove riesenie.. auto som po plnici nastriekal matnym ciernym alkytonom :roll: a nasledne polepil karbonovou foliu... zial aj toto samo o sebe bolo dost drahe, mozno drahsie ako lak :( a vysledok tu mnohi z vas dost skritizovali. nicmene, ak nasledujucu sezonu prezije karoseria bez ujmy po pripravovanom zvyseni vykonu dam ho buducu zimu nastriekat nejakou peknou perletou :)

no a aktualny stav... v lete som vymenil komplet rozvody (mazdaspeed), namontoval wideband AEM s budikom, posledny mesiac makam na aute znova, rozobral som komplet podvozok, ramena, pomocne ramy, stabiky, tehlice... vsetko som dal opieskovat a nakomaxitovat, kupil silentbloky prothane, nove vsetky gulaky, sroby na napravach, motor a prevodovka je vonku, nahodil som novu spojku exedy racing stage1, gufera na kluku, tesnenie na crank angle senzor, tesnenia na prevodovku, nove manzety k fofrklacku...motor je zlozeny, pripraveny na instalaciu, cakam este na predny pomocny ram, dnes snad bude hotovy... buduci tyzden by som mal dat urobit geometriu... medzitym som nainstaloval intercooler (v ramci pripravy :), kupil garett gt17, nejake drobnosti ako BOV, podlozka pod olej. filter, objednal budiky na teplotu/tlak oleja a boost, este musim kupit programovatelnu ECU, kupit alebo dat vyrobit turbo zvody, downpipe, hadice na olej, vodu a vzduch a ked bude vsetko po kope, zacnem to implantovat... budem priebezne informovat a snazit sa aj fotit. No a este by som chcel do leta vyriesit par drobnosti, ako napr. novu strechu, rozpery na ramena aj domce tlmicov, nejake lepsie sedacky atd....

fotky (neroztriedene - nemam moc cas sa tym hrat) su tu:
http://www.flickr.com/photos/68736800@N ... 253170738/
honda accord coupe 3.0V6/AT/200k/LPG
honda civic 4D 5G 1.5/AT/101k
honda NC700S ABS

ex: mazda MX-5 miata 96 1.6 turbo
pajo106
 
Příspěvky: 86
Registrován: 17 kvě 2011, 20:54

Re: Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Příspěvekod George » 26 říj 2011, 10:34

na tohle jsem moc zvědavej! pěkný plány
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Příspěvekod pajo106 » 26 říj 2011, 10:54

honda accord coupe 3.0V6/AT/200k/LPG
honda civic 4D 5G 1.5/AT/101k
honda NC700S ABS

ex: mazda MX-5 miata 96 1.6 turbo
pajo106
 
Příspěvky: 86
Registrován: 17 kvě 2011, 20:54

Re: Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Příspěvekod Winie » 26 říj 2011, 18:23

je dobre ze si ten projekt zalozil. je to jedno z nejzajimavejsich aut na foru. sem rad ze si ji nakonec neprodal. btw. vsimate si kolik hondaru prechazi na miaty? :lol:
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Příspěvekod pajo106 » 27 říj 2011, 09:04

Winie píše:je dobre ze si ten projekt zalozil. je to jedno z nejzajimavejsich aut na foru. sem rad ze si ji nakonec neprodal. btw. vsimate si kolik hondaru prechazi na miaty? :lol:


fuha, dik :) ale myslim ze tu su ovela zaujimavejsie auta... a ze hodne z vas do nich vklada brutalne vela casu a prachov... btw. ja som nepresiel, furt dve hondy mam :) mx5 je len doplnkova zalezitost

nove foto zo vcera:
http://www.flickr.com/photos/68736800@N ... 863514489/
honda accord coupe 3.0V6/AT/200k/LPG
honda civic 4D 5G 1.5/AT/101k
honda NC700S ABS

ex: mazda MX-5 miata 96 1.6 turbo
pajo106
 
Příspěvky: 86
Registrován: 17 kvě 2011, 20:54

Re: Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Příspěvekod pajo106 » 28 říj 2011, 08:22

hlasim ze motor je spatky v aute, ciastocne pozapajany, dnes dokoncim... akurat ma tak vcera napadlo ked som lezal pod autom, ze asi bude celkom problem dat dole vanu bez vytahovania motora ze? ci? Mal som v plane ju davat dole, jednak kvoli navareniu priruby na vpust oleja z turba, jednak kvoli vycisteniu. Ake mate skusenosti?
honda accord coupe 3.0V6/AT/200k/LPG
honda civic 4D 5G 1.5/AT/101k
honda NC700S ABS

ex: mazda MX-5 miata 96 1.6 turbo
pajo106
 
Příspěvky: 86
Registrován: 17 kvě 2011, 20:54

Re: Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Příspěvekod George » 28 říj 2011, 09:57

musíš ten motor zvednout no... Lukáš to tehdy zkoušel, když jí přetěsňoval a bez zvednutí motoru to nejde
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Příspěvekod pajo106 » 28 říj 2011, 10:03

akoze staci ho uvolnit zo silentblokov a popodvyhnut, bez odpajania ano? tak nejak som si myslel ze by to slo, tych 6-10cm by stacilo zrejme...
pajo106
 
Příspěvky: 86
Registrován: 17 kvě 2011, 20:54

Re: Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Příspěvekod George » 28 říj 2011, 10:06

to už nevim, zkus tady v registrovaných najít lukas320i nebo tak nějak... ale myslim, že by mohlo stačit jen povolit siláče a motor nadzvednout
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: Pajo's NA, podla VIN r.v.95, 1.6 66kw

Příspěvekod pajo106 » 28 říj 2011, 10:07

ved uvidim, ked to pojdem robit :) dik
honda accord coupe 3.0V6/AT/200k/LPG
honda civic 4D 5G 1.5/AT/101k
honda NC700S ABS

ex: mazda MX-5 miata 96 1.6 turbo
pajo106
 
Příspěvky: 86
Registrován: 17 kvě 2011, 20:54

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků