NB 10th Anniversary - metaljohn

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod m8rinek » 02 zář 2020, 22:39

Jj ne o moc menší než originál.
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 02 zář 2020, 22:50

BigBang píše:Reklamačka - radiální házení. Pravděpodobně běhna dlouhou trať, ale je to vada pneu. Teda za předpokladu, že jsou ty gumy nový a čerstvě nazutý

Koupený byly v květnu, nazutý byly v červnu, ale na to nemám papír a mají cca ty 2000 km, to nevím, jestli už není pozdě
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 02 zář 2020, 22:50

m8rinek píše:Jj ne o moc menší než originál.

No ten duplex měl mohutnější tlumič, tenhle menší je, je to ostatně poznat i ušima :))
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 24 črc 2021, 12:15

Tak po delší době zase trochu update, aneb "digitální serviska" :D

Na začátku sezóny mi začal trochu kapat chladič, tak jsem vyměnil za novej Nissen a je klid. Vzhledem ke spokojenosti desek Hawk HP+ na předku jsem je koupil i dozadu a rohlík na hubě z jedovatějšího brzdění je opět o malej kousek větší :) A stres ze zajebanejch kol od prachu se zdvojnásobil :lol:

U brzd ještě zůstanu - z kraje léta na mě mechanik bafnul, že přední destičky mají tak 25%. Říkám si WTF, mám je rok a najeto 7500 km. No ale po sundání jsem k mýmu překvapení zjistil, že to tak opravdu je a z destiček zbývala opravdu tak čtvrtka, z krajních ještě o kousíček míň. Takže suma sumárum by daly tak 9000 - 10000 km celkem. Samozřejmě už jsem měl koupený nový a když to bylo rozebraný, tak jsem je už vyměnil - u typu jsem zůstal, opět HP+. Takže vlastně můžu s olejem měnit i desky... :D

Jinak ještě jsem vyměnil tlumiče, jelikož mám na autě Eibach Pro Kit, koupil jsem Bilstein B8. Auto příjemně ztuhlo, na větších hupech je poznat, že tlumič tolik nepovolí, takže spokojenost. Ale ty původní tlumiče očividně nebyly úplně na hadry i po 200 000 km, protože ta změna nebyla vyloženě šokující.

Ještě mám koupenou sadu strongflexů, ale na ty se časově nedostalo, to nahodím až na podzim.

Tak to je zas na nějakou dobu všechno :D
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 18 dub 2023, 21:50

Tak opět další zápis do servisní knihy :D

V roce 2022 mě čekaly rozvody - najeto sice měly prd (30 tkm), ale po 5 letech jsem prostě vyměnil, takže nový rozvody, vodní pumpa a gufera a těsnění ventilovýho víka (po jedné špatné zkušenosti s Reinzem opět originál Mazda).

Jednou na jaře mi auto nechtělo nastartovat, 4x jsem to zkoušel a když jsem se chystal nabít baterku, zjistil jsem, že po těchto 4 pokusech tekla :D Naštěstí podchyceno hned a poctivě jsem umyl kapsu a nic nerezne. Nicméně zjistilo se, že mi altík přebíjí baterku a asi ji zhuntoval, takže jsem koupil novou baterku Varta C6 a nechal udělat repas alternátoru.

Před koncem roku bylo pěkně sucho, tak jsem v rámci ozdravnýho projetí auta takhle stál na wapce a zjistil jsem, že se mi nějak povedlo mou protáčející hlavici páky konečně vyšroubovat, tak jsem toho hned využil a nechal jsem ji a pytlík přešít u Rosti v Boskovicích, tak to pak vyfotím ještě, musím pochválit moc pěknou práci, určitě doporučuju MX5 point Boskovice! :)
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: NB 10th Anniversary - metaljohn

Příspěvekod metaljohn » 01 čer 2023, 19:43

Tak po 6 letech a 34 000 kilometrech jsem se s Mazdičkou včera rozloučil, nebylo mi zrovna veselo, když jsem ji viděl odjíždět, ale chci zase zkusit něco jinýho. :)

Přeji novému majiteli hodně radosti za volantem a jsem rád, že skončila v dobrých rukou :)
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Předchozí

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 58 návštevníků